13 бер. 2023

Схвалено Стратегію розвитку читання в Україні на 2023-2032 роки

Стратегія визначає мету, цілі та основні завдання, на виконання яких повинна бути спрямована реалізація державної політики щодо підтримки і розвитку читання.
13 бер. 2023

Міжнародний день планетаріїв. ЩО ЦЕ ЗА СВЯТО?

Людям властиво захоплюватися сяйвом зірок на нічному небі. Ця неземна краса заворожує, надихає, змушує задуматися про вічну гармонію та неосяжність такого загадкового явища, як Всесвіт. На жаль, в сучасних умовах великого міста природне зоряне світло часто неможливо побачити. Найзручніше демонструвати зоряне небо в спеціальних закладах — планетаріях. Завдяки спеціалістам там можна не тільки без перешкод помилуватися зоряним небом, а й розширити свої знання з астрономії. Щоб донести до людей інформацію про важливу місію планетаріїв, існує спеціальне свято — Міжнародний день планетаріїв, який відзначається щорічно в другу неділю березня. В 2021 році ця подія випадає на 13 березня.
11 бер. 2023

СВІТЛО НА ШЛЯХУ ДО ПЕРЕМОГИ: ЩО ДОПОМАГАЄ НАМ ТРИМАТИСЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської МОН спільно із ГО «Підтримай дитину» та проєктом «Подбай про себе», ГО «Асоціація дієвих психологів України» створили серію вебінарів для психоемоційної підтримки освітян. Загалом протягом лютого-березня 2023 року заплановано провести чотири вебінари для психологічної підтримки дітей, чиї батьки перебувають на фронті, освітян, члени родин яких перебувають на фронті, а також для самопідтримки та відновлення ресурсу освітян в умовах війни.
10 бер. 2023

День Державного гімну України

День Державного гімну України, що відзначається 10 березня, був затверджений у 2021 році 7 грудня Кабінетом Міністрів України. Твір композитора Михайла Вербицього та поета Павла Чубинського “Ще не вмерла України…” став державним символом нашої країни. Дата відзначення Дня Державного гімну України обрана відповідно до події, коли вперше прозвучав цей твір на концерті, присвяченому Дню памяті Тараса Шевченка. Концерт відбувався у Пшемислі (Польща), а композиція на тому концерті звучала, як заключна.
9 бер. 2023

День народження Тараса Шевченка

Щороку 9 березня українці по всьому світу святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника. У свідомості кожного громадянина нашої держави Т.Г. Шевченко займає місце національного героя. Завдяки своєму життю та творчості великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України. В цей день урочисті заходи проводяться в кожній школі, кожному населеному пункті України та серед діаспори.
8 бер. 2023

8 березня в Україні і світі святкують Міжнародний жіночий день або День боротьби за права жінок

8 березня – не про «‎свято жіночності, ніжності та краси». Це про силу. Це про характер. Це про внутрішній стрижень. І кожна жінка має все це у собі. У Міжнародний день боротьби за права адміністрація закладу дошкільної освіти бажає всім жінкам завжди бути щасливими, який би сенс Ви не вкладали у це слово. Ви здатні на все! Не зупиняйтеся!... 8 березня - це про "свято жіночності, ніжності та краси". Це про силу. Це про характер. Це про внутрішній стержень. І кожна жінка має все це у собі. У Міжнародний день боротьби за права хочу побажати тобі завжди щасливою, який би сенс ти не вкладала в це слово. Ти здатна на все!!! не зупеняйся!!!
8 бер. 2023

Психологічна підтримка в умовах воєнного стану

Як відновитися, якщо особистий ресурс вичерпано?
8 бер. 2023

9 березня 2023 року стартує VІ загальноукраїнський квест-марафон "Чи знаємо ми Тараса Шевченка?"

За ініціативи Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Тараса Шевченка, Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України 9 березня 2023 року стартує VІ загальноукраїнський квест-марафон «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?». Завдання та умови квесту буде розміщено 9 березня
7 бер. 2023

Відбувся вебінар для новопризначених керівників закладів дошкільної освіти міста Харкова

Департаментом освіти та Харківським центром професійного розвитку педагогічних працівників Харківської міської ради проведено чергове заняття постійно діючого семінару для 30 новопризначених керівників закладів дошкільної освіти міста Харкова за темою «Нормативні вимоги до ведення ділової документації в закладі дошкільної освіти. Номенклатура справ».
7 бер. 2023

Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення.

Щорічно 7 березня відзначається цікаве свято – Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення. Подію започаткував ЮНІСЕФ у 1994 році в Каннах. Датою святкування обрали 7 березня лише у 2009 році.