Профілактика булінгу

Інформаційна кампанія "СТОП БУЛІНГ"

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"

Наказ МОН України від 28.12.2019 № 1646 "Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти" (порядок реагування на випадки булінгу, порядок подання та розгляду заяв)

Лист МОН України від 14.08.2020 №1/9-436 "Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)"

Лист МОН України від 29.01.2019 року № 1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18 грудня 2018 р. № 2657-VIII»

Наказ Управління освіти № 53 від 28.08.2023 "Про затвердження плану заходів щодо попередження проявів булінгу в учнівському середовищі у 2023/2024 навчальному році"

Корисні посилання щодо теми антибулінгу

Чат-бот “Кіберпес” для допомоги у боротьбі з кібербулінгом

Буклети "Зупинимо булінг разом"

Буклет "Про БУЛІНГ для дітей"/Files/images/new1212.gif

Булінг (цькування) - діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.Корисні посилання щодо теми антибулінгу

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

• систематичність (повторюваність) діяння;
  • наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
  • дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого;

Законом України «Про освіту» (ст.26)  визначено, що керівник закладу освіти забезпечує створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу:

1. Затверджує і оприлюднює план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу;
2. Розглядає заяви про випадки булінгу;
3. Видає рішення про проведення розслідування;
4. Скликає засідання комісії для прийняття рішення за результатами розслідування та вживає відповідних заходів реагування.
    • Довідково

Розділ «Корисні посилання щодо теми антибулінгу» на сайті МОН. Ресурс доступу: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya- bulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibulingu

Безкоштовний електронний курс «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе»/Андреєнкова В.Л., Левченко К.Б., Матвійчук М.М./. Ресурс доступу: http://course.la-strada.org.ua/story_html5.html

• Корисні посилання щодо теми антибулінгу

Алгоритм дії працівників закладів освіти у випадках виявлення булінгу:

• Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо завідувачу.

• Якщо педагог або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

• Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу.

• Керівник закладу розглядає таке звернення та з’ясовує усі обставин булінгу. Надалі він скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

• До складу такої комісії можуть входити педагоги, психолог, соціальний педагог, батьки постраждалого та «булера», керівник закладу та інші заінтересовані особи.

• У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу

звернутись до органів Національної поліції України.

Відповідальні особи за протидію булінгу у закладі дошкільної освіти

Нараз'ян Любов Анатоліївна вихователь-методист. тел.  (050)8554731

Телефони довіри:

Телефони довіри
    • Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);
    • Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;
    • Гаряча лінія з питань запобіганнянасильству 116 123 або 0 800500335;
    • Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;
    • Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 75;
    • Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;
    • Національна поліція України 102.