Профілактика дитячого травматизму

Дорогий  друже!
Найцінніше, що є у людини – це її життя. З античних часів людство у своєму житті користується правилом, сформульованим філософом Піфагором: «Людина — міра всіх речей», а цінність людського життя — це найвища суспільна цінність. Людина — частина суспільства, вона має свої права та обов'язки. Основне праволюдини — це право на життя.
З давніх - давен на людину чатували небезпеки, без цього життя не можливе. Сьогодні сучасна  людина живе у складному світі. Світ, який постійно змінюється та потребує від людини великих знань, умінь та досвіду. Щохвилини в країні, місті, районі трапляються неприємні, часто трагічні події, які забирають здоров'я та життя людей.     Чимала кількість нещасних випадків, трапляються через необачне та безпечне поводження на дорогах, на воді, з пожежонебезпечними,  вибуховими та іншими речовинами. Оскільки від складної небезпечної ситуації ніхто не застрахований, тому кожному необхідно знати, як діяти в незвичайних ситуаціях.
НОРМАТИВНО - ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Щодо організації роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності
у закладах дошкільної освіти (лист МОН від 14.02.2019 No 1/11-1491)
Методичні рекомендації щодо проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього
процесу в закладах дошкільної освіти з питань уникнення враження мінами, вибухонебезпечними
предметами та ознайомлення з правилами поводження в надзвичайних ситуаціях (лист МОН
від 25.04.2022 No 1/4428-22)
Про організацію безпечного освітнього простору в закладах дошкільної освіти та обладнання укриттів (лист МОН від 20.06.2023 No 1/8820-23)

ІГРИ НА ДИТЯЧОМУ МАЙДАНЧИКУ ВОСЕНИ

Літнє оздоровлення та відпочинок має велике значення для відновлення сил та поліпшення стану здоров’я дітей

Літо – час оздоровлення дітей. Організація літнього оздоровлення та відпочинку має велике значення для відновлення сил, поліпшення стану здоров’я дітей.

Літньої пори діти максимально повинні бути на свіжому повітрі, на майданчиках. Адже саме тут відбуваються основні оздоровчі моменти.

Використати цей період необхідно дбаючи про повноцінне загартування повітрям, сонцем і водою. Ці природні чинники треба задіювати помірковано, не забуваючи про основні вимоги до загартувальних процедур: системність, послідовність, регулярність, урахування стану здоров’я та емоційного ставлення дитини до оздоровчих процедур.

Загартувальні процедури

Загартування - один із найважливіших заходів профілактики захворювань, зміцнення здоров’я дітей. Важливою умовою загартування є послідовність і систематичність проведення різних процедур.

До водних і сонячних ванн діти можуть переходити лише після того, як звикнуть до повітряних ванн. До обливання можна переходити тільки тоді, коли вони звикнуть до обтирання, а до купання - коли звикнуть до обливання.

Загартування повітрям

Повітряні ванни в приміщенні (діти мають їсти, гратися і спати в теплу погоду при відчинених вікнах);
Повітряно-сонячні ванни (на прогулянках, які організовуються кожного дня по два рази).
Проводити прогулянки слід за будь-якої погоди. При загартуванні повітрям дуже важливо правильно одягати дитину – відповідно до сезону і погоди, щоб забезпечити їй вільну рухливість і необхідний тепловий комфорт. Важливо стежити, щоб діти не перегрівалися.

Загартування водою

Обтирання (Починати загартування водою можна з вологого обтирання (1-2 хвилини) спочатку з рук, шиї. Далі обтирати до пояса, потім ноги. Температура води від +32⁰С ... +28⁰С до +22⁰С ... +20⁰С);
Обливання (Після прогулянки також можна обливати ноги дітей нагрітою на сонці водою з поліетиленових пляшок);
Купання (У гумових басейнах, встановлених на подвір’ї чи на майданчиках).