Консультація для педагогів!

14 черв. 2023
Як планувати освітній процес легко та дієво використовуючи інтернет–ресурси та цифрові технології

Педагогічні працівники створюють та використовують освітні ресурси. Сьогодні виграє той педагогічний працівник, який не лише дає дитині базові знання, а й спрямовує її на самостійне оволодіння ними. Для розвитку у дітей стійкого пізнавального інтересу педагог має докладати неабияких зусиль. Перед ним стоїть завдання зробити заняття цікавим і насиченим інформацією, яка спонукала б дітей до активної пізнавальної діяльності. Тобто матеріал, який пропонує вихователь для пізнання має містити елементи надзвичайної, дивовижної, несподіваної інформації, такої, що викликає у дітей інтерес до освітнього процесу і допомагає створити позитивну емоційну атмосферу навчання. Лише такий підхід до організації освітнього процесу сприятиме розвитку розумових здібностей дітей. Адже саме здивування будить думку і веде до розуміння.

Одним з результатів реалізації набутого досвіду педагогами є створені ними освітні ресурси. Основні види освітніх ресурсів, які можуть створювати педагоги:

методичні розробки;

презентації;

блоги;

сайти;

розробки, плани-конспекти, сценарії навчальних занять;

електронні освітні ресурси для дистанційного навчання.

СЕРВІСИ

Padlet – другий національний герой за розповсюдженістю в Україні.

Це мультимедійний ресурс для створення, спільного редагування та зберігання інформації.

Це віртуальна стіна, на яку можна прикріплювати фото, файли, посилання на сторінки Інтернет, нотатки. Дошкою можна користуватися як одноосібно, так і надати дозвіл на редагування іншим учасникам (наприклад, здя прикріплення власних робіт, фото, тощо). В безкоштовній реєстрації дозволяється одночасне зберігання і використання до 3 он-лайн дошок.

Zoom (можна підключити відеоконференцію), Skype

Телеграм

Вайбер

Джимейл (пошта)

Google meet

Що зробити.

Проаналізувати перш за все, чи маємо ми педагоги оприлюднені публікації, методичні розробки, матеріали до різних форм організації життєдіяльності здобувачів дошкільної освіти.

На що звернути увагу.

Педагогічні працівники, розробляючи та використовуючи освітні ресурси, можуть поступово формувати власне освітнє портфоліо.

Дистанційне навчання може бути синхронним і асинхронним.

Синхронне:

Це «прямий ефір», дитина контактує через засоби зв’язку безпосередньо з учителем. Це може бути відео-, аудіозв’язок, спілкування в чаті.

Дозволяє підтримати дітей. Навіть коли ви можете надіслати смайлик, добрі слова, то це для дітей вияв людськості. Це спричиняє розумінню дитиною, що вона долучена до спільного процесу.

Асинхронне:

Потребує самостійного планування заздалегідь;

Може відбуватися через Zoom, YouTube, блоги, сайти тощо.

Асинхронне дистанційне навчання так само потрібне, як і синхронне, тому що є діти, яким потрібно більше часу на опрацювання тієї чи іншої теми. Також є діти з різними освітніми потребами, тож так забезпечується диференціація.

Перевага асинхронного дистанційного навчанням ще в тому, що його можна планувати, виходячи з наявних умов.

Найкращий результат має гібридне навчання – коли ми зустрічаємось із дітьми в синхроні (наприклад на відеоконференції) і водночас застосовуємо асинхронне навчання.

Рекомендації:

Ключове питання для будь-якої комунікації – принцип простого входу. Це, наприклад, коли всі знають, що вранці в понеділок є розсилка з розкладом. Або що потрібно зайти у цей час на певний сайт або за посиланням.

Важливо організувати простір для спілкування. Зустрічаючись не кожного дня, хоча б один чи два рази на тиждень, щоб сказати одне одному слова підтримки, це важливо для спілкування і підтримки.

Не забувайте про безпеку в інтернеті, конфіденційність при використанні інтернет-ресурсів.

Якщо потрібна консультація, то вона відбувається в межах робочого часу.