Організація харчування

До уваги батьків! Квитанцію на оплату за харчування дитини у закладі дошкільної освіти можна скачати тут:  КВИТАНЦІЯ
Рішення Харківської міської ради від 18.01.2017 № 3 «Про організацію харчування учнів та вихованців навчальних закладів системи освіти м. Харкова у 2017 році»:                      ВАРТІСТЬ ХАРЧУВАННЯ

Раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами для підвищення опору дитячого організму до захворювань, для нормального росту і розвитку дітей,  які виховуються у дошкільному навчальному закладі. Режим харчування залежить від режиму роботи дошкільного закладу. Їжа видається дітям у суворо визначений час, тричі на день.

Під час оздоровчого періоду організовуються додатковий прийом їжі – другий сніданок з 10.00 до 11.00 у вигляді фруктів, соків, які видаються під час прогулянки.

Для організації оптимального питного режиму забезпечуємо дітей водою за індивідуальною потребою. Кип’ячену воду дають після охолодження  до кімнатної температури.
        При організації харчування необхідно додержуватися принципів наступності,  єдності вимог  у дошкільному навчальному закладі і в родині. Питання раціонального харчування дітей  включаємо у тематику  батьківських зборів, консультацій для батьків, висвітлюємо  в інформаційних куточках. Для правильної організації годування дитини вдома, особливо у вихідні  і святкові дні, батьки повинні  знати режим  і специфіку харчування у дошкільному навчальному закладі. Тому щодня в інформаційному куточку вивішується  меню із зазначенням виходу страв.
        Для частування дітей у дні народження, інші свята  використовуються приготовлені у закладі пироги, пиріжки або принесені батьками  фрукти, ягоди, цукерки, печиво (промислового виробництва). З метою попередження захворюваності гострими кишковими інфекціями  та харчових отруєнь дітей  суворо забороняється приносити у дошкільний навчальний заклад кремові вироби (торти, тістечка), морозиво, напої, у тому числі солодкі газовані.
        Раціональне харчування в дошкільному навчальному закладі передбачає обов’язкове складання меню. Примірне  двотижневе меню складається на зимово-весняний  і літньо - осінній періоди року та погоджується  з територіальною установою  державної  санітарно-епідеміологічної служби і затверджується керівником  навчального закладу.
        Щодня на кожний наступний день відповідно до наявності  продуктів харчування  та з урахуванням  примірного двотижневого меню, картотеки страв необхідно складати меню-розклад. Меню-розкладка складається відповідно до картотеки страв, яка затверджується керівником закладу. Картотека страв – це набір карток –розкладів страв  для Картотеки  страв за групами страв: перші, другі, треті страви, салати, гарніри тощо.
        Щодня залишаються добові проби кожної страви раціону. Добова проба страв є показником якості роботи кухарів закладу. Тому її відбирає кухар з казана  у присутності медпрацівника. Проби відбирають  в об’ємі порцій для дітей молодшої вікової  групи, зберігають в харчоблоці у холодильнику при температурі +4 -+8 С. Проби страв кожного прийому їжі зберігаються протягом доби до закінчення аналогічного прийому їжі наступного дня, наприклад, сніданок  - до закінчення сніданку наступного дня, обід – до закінчення обіду наступного дня тощо.
        Для контролю за виконанням затвердженого набору продуктів я веду Журнал обліку  виконання норм харчування. На підставі даних цього журналу кожні десять днів  проводиться аналіз якості харчування, а за необхідності його корекція. При повному виконанні норм харчування можна не проводити  розрахунок хімічного складу раціонів харчування,  тому що затверджені норми харчування мають хімічний склад, що відповідає фізіологічним потребам дітей  в основних харчових речовинах  та енергії. При невиконанні норм харчування  до кінця місяця, з метою подальшої корекції харчування , необхідно проводити розрахунок основних інгредієнтів їжі (білків, жирів і вуглеводів) у раціонах харчування дітей відповідно  до Таблиць хімічного складу та енергетичної цінності продуктів харчування.
        Показниками правильної організації харчування в дошкільних  навчальних закладах є показники здоров’я дітей  (ступінь фізичного розвитку дітей за результатами  антропометричних вимірювань, поширеність захворювань, у тому числі шлунково-кишкових, індекс здоров’я тощо). У закладі постійно здійснюється контроль за харчуванням  дітей,станом їхнього здоров’я, систематично аналізуються перелічені показники  і відповідно до цього проводиться корекція харчування.