СВЯТА ЦЬОГО ДНЯ! 3 травня — День кондитера

3 трав. 2024
Це один з “найсолодших” днів року — професійне свято майстрів, які намагаються зробити наше життя смачним і радісним, — кондитерів.

Розкажіть дітям про “солодке” мистецтво з присмаком дитинства, яке народилося у глибоку давнину і суть якого з того часу не надто змінилася, про працю кондитерів, їхні найважливіші якості — нестримну фантазію та чудовий смак. А ще малятам буде цікаво, з чого і як виготовляють їхні улюблені цукерки, торти, тістечка…

Робота з дітьми впродовж дня

• Розповідь про кондитерів (див. бесіду за сюжетною картиною “Ким бути?”
  • Гра-запитайка “Що виготовляє кондитер?”: діти стають у коло, педагог — у центр; він кидає м’ячик і називає страви, які виготовляє кондитер, малята ловлять (якщо педагог правильно назвав страву) або відбивають м’ячик.
  • Віртуальна екскурсія на кондитерську фабрику.
  • Ліплення-фантазія “Смаколики”: діти придумують смачні та оригінальні кондитерські вироби, “виготовляють” їх з пластиліну, потім використовують у грі “в магазин”.
  • Реклама “Найсмачніший смаколик”: діти розповідають про свої “смаколики”, акцентуючи увагу на знайдених “родзинках”, усі разом визначають їх вартість у кондитерському магазині (що “смачніше” діти представили “смаколики”, то їхня вартість більша).
  • Сюжетна гра “Готуємося до зустрічі гостей”: діти придумують, чим частуватимуть гостей; розраховують кількість покупок; “ідуть до магазину”, щоб придбати все необхідне.
  • Гра “Накриваємо на стіл”: педагог кладе на стіл геометричні фігури, діти розставляють посуд відповідної форми та призначення, гарно розкладають у вазочках частування, ставлять на стіл.
  • Сюжетно-рольова гра “Зустрічаємо гостей”.
  • Гра “Ми — кондитери”: діти разом з вихователями виготовляють нескладний кондитерський виріб, а коли приходять батьки, пригощають їх.
  • Фото до Дня кондитера